piątek, 19, styczeń 2018 12:56

Przypadające na 21-22 stycznia Dzień Babci i Dzień Dziadka są dobrą okazją do refleksji nad sytuacją społeczno-gospodarczą osób starszych. Związek Banków Polskich analizuje ten obszar w nowym raporcie „InfoSenior”, w którym przedstawia trendy w korzystaniu seniorów z różnych rodzajów bankowości i zwraca uwagę na najważniejsze zasady, które ułatwią seniorom bezpieczne poruszanie się w świecie finansów. Według raportu polscy seniorzy coraz bardziej otwierają się na bankowość – np. prawie 70 proc. emerytów pobiera emeryturę z ZUS na konto bankowe.

piątek, 19, styczeń 2018 10:04

Bankowcy coraz bardziej boją się o przyszłość swojego zawodu, boją się o swoje miejsca pracy. Postęp technologiczny, nowe regulacje, wchodzące w życie pokolenia młodych wykształconych i wymagających konsumentów nastawionych głównie na zdalne kontaktowanie się z sektorem finansowym, to wszystko stawia pod znakiem zapytania nie tylko kariery zawodowe poszczególnych pracowników sektora bankowego, ale wręcz samo istnienie banków, które nie będą nadążały za nowymi trendami.

piątek, 22, grudzień 2017 07:03

Magicznych Świąt pełnych rodzinnego ciepła oraz pomyślności i samych sukcesów w Nowym 2018 Roku życzy Zespół NZB.

czwartek, 21, grudzień 2017 08:29

Dla co piątego Polaka święta Bożego Narodzenia to murowane kłopoty finansowe, kolejne 18 proc. nie ma pewności czy uda im się uniknąć problemów, spokojnych jest 62 proc. badanych. Powód? Przede wszystkim prezenty, które stanowią największą część świątecznych wydatków. Średni koszt podarków to około 500 zł. Tylko na jeden prezent dla dziecka średnio wydajemy 155 zł, a dla dorosłego 120 zł – wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i BIK.

piątek, 15, grudzień 2017 13:23

Cechą wspólną wszystkich Banków zrzeszonych w SGB od zawsze była i jest lokalność. Koncepcja Społecznika 2.0 jest jej odzwieciedleniem. Umiejętność zaszczepienia w społeczności chęci wspólnego działania na rzecz osiągnięcia wyższego celu to kontynuacja idei spółdzielczości, od której zaczęła się historia SGB. Wsparcie oddolnych, lokalnych inicjatyw wzmacnia wizerunek marki jako odpowiedzialnej społecznie oraz wrażliwej na potrzeby i problemy środowiska, w którym funkcjonuje.

piątek, 15, grudzień 2017 13:01

IT i cyberbezpieczeństwo jest nieodzownym elementem świata, w którym żyjemy. Mając świadomość ile czasu spędzamy w wirtualnej rzeczywistości, wspólnie z Instytutem Rozwoju Kompetencji Społecznych przygotowaliśmy konkurs dla studentów z całej Polski.

czwartek, 14, grudzień 2017 13:08

 

W III kwartale 2017 r. próbowano – z wykorzystaniem cudzej tożsamości – wyłudzić 1.756 kredytów o łącznej wartości 130,5 mln zł. W tym czasie do Centralnej Bazy Danych Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE trafiło aż 38,5 tys. dowodów osobistych, paszportów i praw jazdy. Statystycznie do bazy trafiało 418 nowych dokumentów dziennie.

czwartek, 14, grudzień 2017 12:42

Znane są już wyniki konkursu dla Wykładowców w projekcie Score Hunter. Główną nagrodę otrzymał dr inż. Dariusz Wielgórka z Politechniki Częstochowskiej, któremu udało się zaktywizować do skorzystania z platformy aż 156 studentów!