środa, 12, lipiec 2017 09:42

W ramach działań Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich, od początku lipca br., rozpoczyna funkcjonowania Ekonomiczna Redakcja Akademicka – ERA. To kolejny projekt, który ma połączyć dziennikarzy mediów studenckich i osoby zainteresowane zagadnieniami ekonomicznymi z całej Polski.

środa, 28, czerwiec 2017 09:36

Dzięki temu, że Polacy coraz częściej zgłaszają zgubione i skradzione dokumenty tożsamości do Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE udaje się ograniczać kradzieże tożsamości i skutecznie walczyć z przestępstwami dokonywanymi z użyciem cudzych danych. W okresie styczeń – marzec 2017 r. udaremniono 1.746 prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 90,4 mln złotych.

poniedziałek, 26, czerwiec 2017 08:22

Kończący się rok akademicki przyniósł programom edukacji finansowej dwa ważne porozumienia oraz pierwsze działania z Forum Uczelni Technicznych oraz Forum Uczelni Ekonomicznych, które są komisjami branżowymi Parlamentu Studentów RP. Podpisane porozumienia mają na celu podjęcie wspólnych działań w zakresie zwiększania przepływu informacji z nauki do praktyki gospodarczej i z praktyki gospodarczej do nauki oraz zwiększenie transparentności i bezpieczeństwa systemu gospodarczego. Pierwszymi wspólnymi działaniami będzie organizacja prelekcji tematycznych i wykładów.

piątek, 23, czerwiec 2017 14:31

Psychologowie i psychoterapeuci są zgodni co do tego, że nasze codzienne przyzwyczajenia i rytuały rzucają światło na to jak żyjemy i jakie ewentualnie popełniamy błędy, które z kolei wpływają na nasze poczucie szczęścia. Wiedza ta jest niezbędna do wprowadzenia choćby niewielkich zmian realnie poprawiających jakość naszego życia. Sposób w jaki codziennie funkcjonujemy, z jaką myślą zasypiamy i jaka pierwsza pojawia się w naszej głowie zaraz po przebudzeniu, determinuje to, kim jesteśmy. Chroniczne niezadowolenie z siebie rodzi frustracje i zniechęcenie do dalszego działania. Co zatem robić, aby każdy kolejny dzień był pełen radości i optymizmu?

piątek, 23, czerwiec 2017 13:54

Aby z sukcesem inwestować na giełdzie trzeba mieć odrobinę kapitału, trochę intuicji, kapkę szczęścia i... dużo wiedzy.

piątek, 23, czerwiec 2017 11:00

Już za chwilę ponad milion studentów z całej Polski rozpocznie trzymiesięczny odpoczynek od nauki, zajęć i uczelnianych kampusów. Zanim to się jednak stanie czeka ich ostatni etap skupienia, wielogodzinnych wizyt w bibliotekach i wertowania setek stron notatek, czyli sesja egzaminacyjna.

piątek, 23, czerwiec 2017 09:04

Firmy i instytucje, z którymi jesteśmy związani często nie dysponują aktualnymi danymi osobowymi swoich klientów, mimo, że powinniśmy pozostawać z nimi w kontakcie. Zanaliz Biura Informacji Kredytowej wynika, że np. banki mogą nie wiedzieć gdzie mieszka niemal co trzeci ich klient. Konsekwencje takich zaniedbań mogą być przykre: wpis do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, kara Urzędu Skarbowego, nakaz zapłaty wydany przez sąd, zepsuta historia kredytowa i to wszystko bez wiedzy zainteresowanego.

środa, 21, czerwiec 2017 08:11

Podczas uroczystej gali kończącej Horyzonty Bankowości 2017, ogłoszono zwycięzcówrankingu„50 największych banków w Polsce 2017. Była to już XXI edycja tego prestiżowego konkursu, stworzonego i prowadzonego przez „Miesięcznik Finansowy BANK”.