poniedziałek, 13, listopad 2017 12:26

Prawie połowa Polaków korzysta z różnego rodzaju kredytów, ale tylko niewielka część wie jak instytucje finansowe oceniają swoich przyszłych klientów i na podstawie jakich danych decydują o przyznaniu kredytu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że do wzięcia kredytu powinniśmy się solidnie przygotować budując swoją wiarygodność finansową.

środa, 25, październik 2017 06:10

Znamy zwycięzców konkursu literackiego ogłoszonego w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo”, która upowszechnia wiedzę o korzyściach płynących z bezgotówkowych form płatności. Spośród ponad 60 zgłoszonych prac kapituła za najlepszy uznała tekst Niny Szamotulskiej opisujący przyszłość płatności biometrycznych. Wyróżniono również prace Aleksandry Krysik i Macieja Mamulskiego.

czwartek, 19, październik 2017 10:09

Ponad połowa Polaków wybiera płatności elektroniczne zamiast gotówki. Cenione są za innowacyjność, wygodę, oszczędność czasu i łatwość korzystania. To konkluzje badania przeprowadzonego na zlecenie firmy eService w ramach kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo”. Polacy pokochali płacenie kartą i smartfonem, a dla niemal 70 proc. z nich to najwygodniejszy i najszybszy sposób rozliczania zakupów. Im wyższa kwota, tym chętniej uiszczają ją elektronicznie.

środa, 18, październik 2017 10:11

Czy bycie rzetelnym i godnym zaufanie nie jest przypadkiem przereklamowane? Czy wiarygodność finansowa może się do czegoś przydać? Czy to jak zachowujemy się dziś ma jakikolwiek wpływ na nasze finanse w przyszłości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się na platformie Score Hunter (www.scorehunter.edu.pl).

poniedziałek, 16, październik 2017 10:55

18 października odbędzie się najbliższe spokanie Klubu Polska 2025+ zatytułowane " Sharing economy w Polsce i na świecie – zwykły pomysł na biznes czy pożądany element zrównoważonego rozwoju?" W spotkaniu udział wezmą: prof. dr hab. Roman Sobiecki ze Szkoły Głównej Handlowej, prof. dr hab. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Maciej Panek, Prezesa Zarządu Panek S.A.

poniedziałek, 16, październik 2017 06:49

Zostały podpisane kolejne porozumienia w zakresie edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa. Na mocy porozumień zarówno w Gdańsku, jak i w Toruniu będzie realizowany program edukacji dzieci, młodzieży i seniorów.

wtorek, 10, październik 2017 09:48

W czwartek, 5 października br. w Katowicach rozpoczęła się jubileuszowa edycja Samorządowego Forum Finansów i Kapitału. To prestiżowe spotkanie od lat stanowiące platformę wymiany doświadczeń szefów samorządów z przedstawicielami administracji państwowej i biznesu. W konferencji udział biorą przedstawiciele ZBP na czele z Wiceprezesem Zarządu - Włodzimierzem Kicińskim, a partnerem wydarzenia jest Projekt sektorowy "Bankowcy dla Edukacji".

środa, 04, październik 2017 08:34

Przeterminowane długi młodych Polaków sięgają 9,3 mld zł. Młodzi trafiają do rejestru dłużników najczęściej z powodu nieopłaconych rachunków za telefon, grzywien sądowych, pożyczek i kredytów. W swoich finansowych działaniach są mocno niekonsekwentni – wynika z badania „Życie finansowe młodych Polaków”* zrealizowanego przez Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych we współpracy z BIG InfoMonitor. Choć uznają, że zadłużanie się uzasadniają poważne zakupy i sytuacje, to jednak podają mnóstwo przykładów dziwnych „inwestycji” na kredyt, jak: dalekomorskie rejsy, loty balonem, gry komputerowe, czołg, łodzie, konie czy operacje plastyczne.