czwartek, 29, wrzesień 2022 07:29

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Score Hunter. Zarejestruj się i zdobywaj cenne nagrody. Na dziesięciu najlepszych graczy czekają nagrody główne w postaci przedpłaconej karty podarunkowej Sodexo o wartości 800 PLN. Nagrodami dodatkowymisą Karty Prezentowe Empik, Karty Allegro, Pakiety BIK oraz Alerty BIK.

środa, 14, wrzesień 2022 05:37

Pandemia COVID-19 w 2021 roku przemeblowała rynek nieruchomości – studia w trybie zdalnym umożliwiały łączenie nauki z mieszkaniem u rodziny lub znajomych bez ponoszenia opłat, a długie okresy lockdownów i wdrożenie edukacji zdalnej często wręcz to wymuszały. Widoczny w 2022 roku powrót studentów na uczelnie automatycznie przywraca na rynku „przedpandemiczne porządki”, tj. wysoki poziom udziału wynajmujących. Centrum AMRON, we współpracy z zespołem ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”, opublikowało raport „Studenci na rynku nieruchomości 2022”. Jednocześnie opublikowano kolejną edycję raportu „Portfel studenta” nt. ogólnej sytuacji finansowej polskich studentów.

czwartek, 08, wrzesień 2022 06:54

Aż o 72,9% spadła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe o czym informuje najnowszy, sierpniowy odczyt BIK Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe. Wartość BIK Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM) informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych. Wartość Indeksu oznacza, że w sierpniu 2022 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 72,9% w porównaniu do sierpnia 2021 r.

poniedziałek, 29, sierpień 2022 10:52

Na wyższe wydatki na wyposażenie dzieci do szkoły nastawia się w tym roku aż 76 proc. rodziców. Nic dziwnego, skoro podrożało wszystko. Co druga z osób, przeznaczy na ten cel ponad 500 zł - wynika z badania przeprowadzonego przez Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor wśród opiekunów dzieci, które mają zasądzone alimenty. Na zakupach nie będzie łatwo, bo w związku z inflacją, także co drugi rodzic wskazuje, że doświadczył dodatkowych trudności w ściąganiu alimentów. Zaległości z tego tytułu rosną i wynoszą już niemal 12 mld zł. Z powodu braku alimentów, niemal 40 proc. osób nie będzie stać na opłacenie dzieciom jakichkolwiek zajęć dodatkowych, wspierających ich rozwój i edukację w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

wtorek, 26, lipiec 2022 06:33

W II kwartale 2022 r. zablokowano 1,8 tys. prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 54,4 mln złotych. Jednocześnie Polacy zgłosili do Systemu DOKUMNETY ZASTRZEŻONE ponad 37 tys. utraconych dokumentów tożsamości. Związek Banków Polskich opublikował jubileuszowy, 50. Raport o dokumentach infoDOK.

czwartek, 14, lipiec 2022 05:35

Zakończyła się X edycja konkursu Score Hunter – moduł studencki, organizowanego przez Biuro Informacji Kredytowej. Przedstawiamy listę osób, które osiągnęły najwyższe wyniki i otrzymują nagrody.

piątek, 01, lipiec 2022 10:19

Drożyzna w sklepach, podwyżki stóp procentowych, rosnące koszty utrzymania – w obecnych czasach, lepiej trzymać się za portfel. Budżet pod kontrolą to jednak nie wszystko, co można zrobić, aby nie popaść w kłopoty finansowe. Wie o tym każdy, kto nie dostał kredytu z powodu zapomnianej raty lub padł ofiarą wyłudzenia kredytu lub pożyczki na swoje dane. Już ponad 1,5 mln osób korzysta z prostych sposobów na zadbanie o swoje finanse np.: chronią się przed wyłudzeniami  na ich dane, otrzymują informacje o opóźnieniach w spłatach, obliczają szanse na kredyt przed złożeniem wniosku. Dzięki temu zyskują pewność siebie i bezcenny spokój.

czwartek, 30, czerwiec 2022 09:11

Koncerty, festiwale, pikniki, targi i kongresy - po dwóch latach znów mamy taki wysyp imprez, o którym wcześniej można było tylko pomarzyć. Ale nie wszystkie firmy eventowe doczekały tego momentu, a te które działają nadal, w większości znajdują się w słabej lub złej kondycji finansowej, informuje wywiadownia gospodarcza Dun&Bradstreet w analizie spółek z KRS. Od wybuchu pandemii zaległości branży wzrosły o prawie 144 mln zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowej BIK.