wtorek, 25, wrzesień 2018 11:02

Zgodnie z Ustawą Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce uczelnie są zobowiązane do sprawdzania prac dyplomowych w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym (JSA) – zostanie on uruchomiony dopiero w roku akademickim 2018/2019.

wtorek, 25, wrzesień 2018 10:52

Juz 17 października 2018 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji Cyber Academy. Podczas całodniowego wydarzenia, ludzie ze świata biznesu, nauki, przedstawiciele administracji oraz studenci będą mogli dowiedzieć się o najnowszych trendach związanych z cyberbezpieczeństwem i sztuczną inteligencją, które zostaną zaprezentowane na dwóch scenach.

wtorek, 25, wrzesień 2018 10:48

Liga Akademicka FINSIM to nowoczesny program szkoleniowy w postaci gry symulacyjnej on-line z zarządzania bankiem. Uczestnicy, działając w zespołach, mogą doświadczyć konsekwencji swoich decyzji zarządczych, podjętych w konkurencyjnym środowisku makroekonomicznym, symulowanym przez program w kolejnych okresach. Uczestnicy tworzą Zespoły reprezentujące zarządy banków, konkurujących między sobą.

wtorek, 25, wrzesień 2018 10:38

Zapraszamy Wykładowców do wykorzystywania tego rozwiązania w pracy ze Studentami, a Studentów do gry.

 

wtorek, 25, wrzesień 2018 07:55

Popularyzacja nauki, nowoczesnych metod kształcenia oraz rozwój współpracy środowiska akademickiego z biznesem stały się podstawą do podpisania 24 września 2018 roku w Klubie Bankowca porozumienia pomiędzy Związkiem Banków Polskich, Warszawskim Instytutem Bankowości i Fundacją Młodej Nauki dot. współpracy przy rozwijaniu platformy e-learningowej MOOC (Massive Open Online Course).

poniedziałek, 24, wrzesień 2018 09:58

Obrót bezgotówkowy przynosi korzyści konsumentom, przedsiębiorcom, administracji publicznej i całej gospodarce. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Instytut IBRIS dla Polskiego Standardu Płatności wynika, że 19 proc. Polaków w ogóle nie nosi przy sobie gotówki, 33 proc. osób przez 26 rokiem życia przyznaje, że korzysta tylko z elektronicznych form rozliczania. Aby promować płatności przelewem, telefonem i kartą, 18 września zainaugurowano drugą edycję kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo”, pod patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

poniedziałek, 17, wrzesień 2018 06:54

Czwarta edycja – FinTech Edition.

Wydarzenie odbędzie się w terminie 7-10 grudnia 2018 r. Tematem przewodnim wydarzenia są nowe technologie w finansach. AI, Big Data, ML, technologia Blockchain i cyberbezpieczeństwo na rynku.

czwartek, 06, wrzesień 2018 09:02

W tegorocznej edycji Forum, które odbywa się w dniach 3-7 września br. w Nowym Sączu i Krynicy Zdrój bierze udział blisko 400 liderów z ponad 40 państw w tym m.in. Unii Europejskiej, ale także Europy Wschodniej i Rosji. Uczestnikami Forum są młodzi przedsiębiorcy, liderzy organizacji pozarządowych, stowarzyszeń biznesowych, a także młodzi pracownicy naukowi i dziennikarze. Partnerem FEML jest Program sektorowy "Bankowcy dla Edukacji", Program "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem" oraz Sektorowa Rada Kompetencji ds. Sektora Finansowego.