Aktywnie i cyberbezpiecznie na „Poligonie” Forum Uczelni Technicznych

Tegoroczne wakacje dla przedstawicieli samorządów studenckich uczelni technicznych były nie tylko okazją do odpoczynku i naładowania akumulatorów przed nowym rokiem akademickim, ale także do spotkania się, już po raz piąty, na obozie szkoleniowym Poligon. Od 9 do 15 lipca w Serocku 80 uczestników z całej Polski brało udział w blisko 20 szkoleniach związanych z codziennymi obowiązkami młodych samorządowców: dydaktyki, jakości kształcenia, aspektów prawnych, spraw socjalnych, promocji i komunikacji czy też zarządzania projektami. Celem Poligonu jest przekazanie jak największej ilości wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia działań w samorządach studenckich swoich uczelni, a także wymiana doświadczeń pomiędzy poszczególnymi organizacjami.

Partnerem tegorocznej edycji Poligonu byli Program „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”, Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Finansowego oraz Program sektorowy „Bankowcy dla Edukacji”. Uczestnicy podczas spotkania z przedstawicielami Warszawskiego Instytutu Bankowości mogli dowiedzieć się m.in. o tym jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej i mobilnej,

jak zabezpieczać swoje dane w internecie, czym zajmuje się  Sektorowa Rada oraz poznać możliwości współpracy przy projekcie „Aktywny Student”. Spotkanie miało również na celu wdrożenie młodych samorządowców w tematykę wiarygodności finansowej i bezpieczeństwa finansów osobistych za pomocą platformy internetowej i grywalizacji „ScoreHunter”.

– To niezwykle budujące, że pomimo wakacji, tak duża grupa młodych ludzi spotyka się i poświęca swój czas, aby rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności, które będą mogli wykorzystać do jeszcze lepszego i efektywniejszego działania na rzecz swoich społeczności studenckich. Zawsze chętnie współpracujemy z organizacjami studenckimi i jesteśmy otwarci na tego typu wydarzenia, ponieważ dostrzegamy ogromny potencjał inicjatyw, które mają na celu podnoszenie jakości wśród studentów oraz budowanie relacji środowiska akademickiego z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Nasze blisko 10-letnie doświadczenia współpracy z polskimi uczelniami pokazują, że warto inwestować w młodych ludzi i wspierać ich w swoich działaniach. Dostrzegają to także nasi partnerzy, jak np. Biuro Informacji Kredytowej, czy Fundacja KIR „Cyberium”, dzięki którym możemy właśnie te istotne treści przekazywać studentom w trakcie naszych całorocznych działań. – powiedział Krzysztof Ostafiński, Dyrektor Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Forum Uczelni Technicznych jest Partnerem Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem oraz Programu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji”. Jako komisja branżowa Parlamentu Studentów RP zrzesza 28 samorządów studenckich, które łącznie reprezentują blisko 350 000 studentów polskich uczelni technicznych.

Może Cię zainteresować: