Waldemar Zbytek

Wiceprezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Członek Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości, od lat związany ze środowiskiem akademickim w Polsce, współtwórca projektów edukacyjnych, w tym w zakresie współpracy instytucji finansowych ze szkołami i uczelniami: m.in. Programu "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", projektu "Bankowcy dla Edukacji" oraz Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich.

 

   

Krzysztof Ostafiński - Dyrektor Programu

Radca prawny, od 2008 r. związany z Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o., obecnie zajmujący stanowisko Dyrektora Programu NZB. Jest również koordynatorem modułu „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe” w Programie NZB,  wykładowca w programie Nowoczesne Zarządzanie Biznesem i na studiach podyplomowych, wolontariusz w projekcie edukacyjnym BAKCYL, członek Rady Biznesu działającej przy Wyższej Szkole Ekonomicznej w Stalowej Woli. Ukończył również studia na kierunku socjologia. Jego zainteresowania związane są z polityką, psychologią społeczną i prawem.

Michal Polak

 

Michał Polak - Koordynator ds. Komunikacji Programów Edukacyjnych

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletni członek Samorządu Studenckiego oraz Rady Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW i Rady Instytutu Dziennikarstwa UW. Odpowiada za wsparcie zespołu w bieżących działaniach komunikacyjnych i promocyjnych. Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał w branży PR, ze szczególnym naciskiem na sport i CSR. Odpowiadał za m.in. współtworzenie strategii komunikacyjnej kanału telewizyjnego ESPN Classic w Polsce, a także realizował działania dla projektów i wydarzeń takich jak ENERGA Sailing/Polish Ocean Racing, Faldo Series Poland Championship i Deutsche Bank Polish Masters. W przeszłości związany także z redakcjami III Programu Polskiego Radia, TVP Sport oraz Radia dla Ciebie.

Jarosław Jezierski - Wykładowca Programu NZB

Menadżer, ekonomista, kierownik projektów i jednostek organizacyjnych; absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i studiów menadżerskich MBA na Polish Open University/Oxford Brookes University. Ma za sobą doświadczenia w branży motoryzacyjnej, medycznej i finansowej. Od 2009 pracownik i współpracownik Centrum Prawa Bankowego i Informacji. Obecnie wykładowca Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Prowadzi wykłady dotyczące zarządzania ryzykiem finansowym oraz oszczędzania i inwestowania długoterminowego w języku polskim i angielskim.

 

 

KOORDYNATORZY REGIONALNI

   

Agnieszka Krawczyk   - Przedstawiciel Zarządu ds. Współpracy Międzynarodowej

 

Przez wiele lat działała społecznie, także na forum UE. Instytucje unijne poznała z bliska jako przedstawiciel szefa Kancelarii Sejmu przy UE w Brukseli i I sekretarz w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE, gdzie odpowiadała za koordynację współpracy pomiędzy Parlamentem Europejskim a Kancelarią Sejmu RP. Odpowiadała także za współpracę międzynarodową w sektorze energetyki odnawialnej, jako ekspert, a później dyrektor Biura Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej.

W CPBiI od 2005 r., m.in. jako redaktor naczelna kwartalnika Europejski Doradca Samorządowy, redaktor naczelna portalu alebank.pl oraz przedstawiciel zarządu ds. współpracy międzynarodowej. Autorka artykułów do pism sektora bankowego, m.in. "Miesięcznika Finansowy BANK".

W 2005 roku odznaczona przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 

 

Mateusz Zając

Magister Politologii Akademii Pedagogicznej im. K.E.N. w Krakowie, ukończył studia podyplomowe „Audyt i kontrola wewnętrzna w przedsiębiorstwach” w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie.

Od 2008 r. roku pracuje w Centrum Prawa Bankowego i Informacji, obecnie na stanowisku Regionalnego Kierownika w Krakowie. Członek Rady Programowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie do spraw współpracy ze Związkiem Banków Polskich w realizacji egzaminów Europejski Certyfikat Bankowca.

Główne obszary zainteresowań: motoryzacja, ekonomia, polityka, nowoczesne technologie.

 

 

 

Marcin Wąsik-Wiszniewski

Trener, konsultant i wykładowca w zakresie tematów związanych z zarządzaniem, logistyką oraz symulacjami biznesowymi. Od wielu lat związany z branżą szkoleniową i środowiskiem akademickim. Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej. Magister ekonomii - absolwent Akademii Morskiej.

Doświadczenie praktyczne zdobywał zarządzając firmą handlowo – eksportową, współpracując z Europą Wschodnią i Kazachstanem, a także tworząc dział spedycji międzynarodowej w holdingu produkcyjnym. Współtwórca projektów szkoleniowych dla firm z branży ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej i uczelni wyższych. Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych form edukacji, m.in. gier i symulacji biznesowych m.in. dla Grupy Warta, Ergo Hestii, T–Mobile, PAN, WSB.

Piotr Żmudzki 

Od początku studiów związany z sektorem bankowym.

Po zdobyciu wiedzy teoretycznej, praktyczne doświadczenie zdobywał w Banku Handlowym S.A. i Alior Banku S.A. Po sześciu latach pracy w bankowości detalicznej szukając nowych wyzwań związał się z Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o. gdzie od 2013 roku jako Regionalny Kierownik Sprzedaży podejmował działania na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.

Z Programem "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem" związany od początku 2015 roku.